XEN

xm list

xm dmesg

xm shutdown xen-backup-04

xm create -c xen-backup-04.cfg

xm console !$

MySQL Replikace

na masteru flush with lock (staci read) … unlock!

CISKO router

/*Tvari se to zabrzdene*/

baud 9600 (staci picocom /dev/ttyS) bez hesla

IOS Version 12.2(27) Config vicemene zadnej (asi default). Dva FastEthernet (fa0/0, fa0/1) porty Hodne prostoru pro nejake rozsirujici karty.

HP DL165 g7

KVM (Spider) / iLO

Po hard-restartu chvili trva, nez nabehne Pavouk, takze se neda dostat do BIOSu (kdyz se pripojim, tak uz to minimalne ceka na DHCP nebo uz bootuje). Pres iLO zase muze byt problem s gnome-terminal - neposila F10. S xterm to projde v pohode. Potom lze zase pouzit pavouka, kterej se pouziva lip.

VPN bridge

Jak klient, tak server +- stejne postup

brctl addbr br0
openvpn --mktun --dev tap0
openvpn **config.cfg**
ifconfig br0 //IPaddr//
brctl addif br0 tap0
ifconfig tap0 up

Config nezajimavy: jenom secret static.key, u clienta remote IP, dev tap0

KVM od FORPSI

kvm##.forpsi.net

RealVNC s TightVNC nechce moc komunikovat, java applet v browseru nechce moc bezet. Reseni: kouknout do zdrojaku a stahnout ten .jar spustit java -jar $soubor

DNSSEC u Forpsi

Využívá-li zákazník u své .cz domény (jejímž registrátorem je INTERNET CZ, a.s.) vlastní DNS, musí nejdříve jeho správce DNS vytvořit sadu klíčů pro doménu tzv. “keyset”. Může ho vytvořit zde a tento keyset následně přidat k dané doméně přes formulář na změnu údajů. (Autorizace změny u domény se provádí heslem k doméně, které je možné si nechat zaslat na e-mail držitele či admin. kontaktu přes odkaz “nevím heslo”).

 
people/suk.txt · Last modified: 2015/12/15 17:53 by vondra