Databáze

Pro váš webhosting můžete vytvářet databáze typu MySQL. Databází můžete vytvářit kolik potřebujete, jejich počet není omezen. Obsah databáze spravujete přes rozhraní phpMyAdmin.

Pro pouziti pro Vas web (napr. Wordpress) se databáze nachází na adrese 10.0.4.44

Vytvoření databáze a přístupem

Pro vytvoření nové databáze vyberte v sekci Database “Add database”. Nyní si zvolte název databáze (počáteční identifikátor se váže k webhostingu a nelze ho měnit).

Nyní, když máte vytvořenou databázi, musíte k ní ještě vytvořit účet s oprávněným přístupem. Vyberte “Add user” v sekci Databases. Po přesmerování zvolte jméno a heslo pro nového uživatele. V posledním poli vyberte databázi, ke které chcete účet přiřadit.

Nyní máme vytvořenou funkční databázi, ke které můžeme přístupovat přes phpMyAdmin za použití našeho nově vytvořeného účtu.

Správa databází a uživatelů

Databáze běžící pod vybraným webhostingem můžete procházet v Databases pod sekcí Databases. Zde můžete i jednotlivé databáze odstraňovat.

Správu uživatelů otevřeme pod stejnou záložkou přes Users. Na tomto místě můžeme upravovat uživatelům hesla, případně samotné uživatele odebírat.

 
starlabcustomer/webhosting/website/database.txt · Last modified: 2019/01/03 12:14 by admin